Wykończenie do twojej kuchni

Gustowne wykończenie do kuchni czy łazienki jest trudnym wyborem, jednak jeżeli już go podejmiemy to tak aby cieszyć się nim przez wiele lat. Wykończenie w postaci gresu polerowanego (który zakupisz na stronie https://home100.pl/gres-polerowany) może być doskonałą opcją szczególnie do kuchni, aby pięknie prezentował się przy wizycie ze strony potencjalnych gości. 

Jakie płytki do kuchni?

Skupiając się na wykończeniu kuchni zawsze zwracamy uwagę na płytki jako że jest to najbardziej widoczny element pomieszczenia i to od niego zależy jak będzie się ono prezentować. Podczas wyboru warto postawić na proste wzory, które będą nie tylko przykuwały uwagę ale nie raziły w oczy zbyt mocno swoim kolorem i wyglądem. Doskonałym wyborem do kuchni są płytki gresowe polerowane które są bardzo wytrzymałe, mają przyjazną strukturę oraz występują w różnych odcieniach. Jeżeli nasza kuchnia nie jest przestronna to wybierzmy gres o jasnych kolorach dzięki czemu optycznie zwiększymy powierzchnię naszej kuchni, a duży rozmiar płytek tylko to podkreśli.

Kiedy unikać gresu polerowanego?

Gresu lepiej nie używać na przedpokoju gdzie bardzo często możemy chodzić w butach, jest on wrażliwy na zarysowania co sprawia że może szybko ulec zniszczeniu. Na przedpokoju i wejściu do mieszkania należy użyć płytek które będą cechowały się większą wytrzymałością na zarysowania. Warto jest dopytywać przy zakupie o klasę ścieralności dzięki czemu będziemy wiedzieli gdzie dane płytki użyć. Płytki o zwiększonej wytrzymałości często dedykowane są użycia w takich miejscach jak przedpokój czy weranda.