Zastosowanie wciągarki elektrycznej

Wciągarka elektryczna to urządzenie wykorzystywane na szeroką skalę w wielu miejscach. Służy do podnoszenia i opuszczania ciężkich ładunków. W tym przypadku urządzenia dzielimy na dwie grupy – wciągarki łańcuchowe i elektryczne. Czym cechują się te sprzęty? Gdzie są wykorzystywane? Jakie zalety posiadają?

Wciągarka elektryczna

Jednym z rodzajów wciągarek jest wciągarka łańcuchowa, jaka wykorzystywana jest do podnoszenia i opuszczania załadunku na niedużej wysokości. Jeśli chodzi o elektryczną wciągarkę linową, może być on stosowana do podnoszenia ładunku na dużej wysokości. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań tego typu, które różnią się konstrukcją i zastosowaniem. Dane modele bazują na konkretnym udźwigu i dodatkowych cechach (np. stopień ochrony, klasa izolacji, zabezpieczenie przed korozją). 

Cechy wciągarek elektrycznych

Wciągarki tego typu muszą odznaczać się prostą eksploatacją, niezawodną konstrukcją i trwałością. Są zbudowane z wysokogatunkowych komponentów, jakie bazują na doskonałej jakości. Jeśli chodzi o zastosowanie urządzenia, z pewnością przyda się w magazynach, warsztatach i zakładach produkcyjnych. Modele do niskiej zabudowy pozwalają podjąć pracę w trudno dostępnych warunkach. Na uznanie zasługują stacjonarne wciągarki elektryczne, które cechują się daną klasą izolacji i stopniem ochrony. Pozwalają podnosić ładunki o ciężarze od kilku do kilkudziesięciu ton. 

Wciągarka elektryczna to wydajne urządzenie, jakie wykorzystuje się w produkcji i przemyśle.