Jak skomponować idealne oświetlenie pokoju dziennego?

Salon jest pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Wybierając oświetlenie do salonu trzeba zadbać, by było nastrojowe, ale również funkcjonalne. O czym należy pamiętać wybierając lampy górne oraz oświetlenie boczne?

Lampy do salonu wiszące

Wybierając oświetlenie do salonu najczęściej kierujemy się wrażeniami wizualnymi. To dobrze. Nie można jednak zapomnieć, że światło górne musi zapewniać odpowiednią ilość światła, by można było wygodnie funkcjonować.

Wybierając lampy do salonu należy zwrócić uwagę na dopasowanie do wystroju wnętrza. Lampa nie może być krzykliwa, jak i zbyt stonowana, wręcz niezauważalna. Musi być dopełnieniem salonu.

Lampy ze szkła idealnie sprawdzą się w salonie nowoczesnym. Drewniane będą pasowały do salonu skandynawskiego, a czarne, metalowe do pokoju dziennego urządzonego w industrialnym stylu.

Jak uzyskać nastrojowy klimat?

Wybierając oświetlenie do salonu trzeba pamiętać, że należy również zapewnić sobie delikatne, subtelne światło, które jest niezbędne do wieczornego relaksu. Po długim dniu pracy nikt nie ma ochoty na ostre światło.

Kinkiety rozmieszczone nad sofą lub komodą nie tylko subtelnie rozjaśnią pokój dzienny, ale również podkreślą elegancki obraz czy lustro. Warto również pamiętać o lampach stołowych, które rozstawione w różnych punktach salonu będą dyskretnie rozjaśniały każdy kąt pokoju.

Lampy stołowe warto ustawić na komodzie, szafce rtv czy stoliku kawowym w pobliżu sofy. Mogą również dodatkowo doświetlić stół w części jadalnej salonu. Lampa stołowa to dodatkowy element dekoracyjny, który podkreśla charakter pokoju dziennego.

Podłogowe lampy do salonu to często prawdziwe dzieła sztuki. Lampa ustawiona w pobliżu sofy, kącika wypoczynkowego czy w rogu pokoju będzie prawdziwą ozdobą nie tylko wieczorem, ale również w ciągu dnia. Źródło: https://www.elampy.pl/111-salon.