Dobry sprzęt do prac na wysokościach

drzewa do wchodzenia na drzewołazach

Prace na wysokościach są już takim standardem, którego nie można ominąć. Wiele osób prace na wysokościach kojarzy z wysokimi budynkami. No ale nie można zapomnieć, że to nie tylko to, ale również często prace związane z roślinnością – a w szczególności z drzewami. Nie raz i nie dwa trzeba będzie wspinać się na wysokie drzewa, co nie jest wcale tak łatwym wyzwaniem, jak to się wszystkim wydaje. Do wykonania prac na drzewach należy się solidnie przygotować.

Po co są drzewołazy?

Pole manewru przy drzewach jest mocno ograniczone, dlatego też może się okazać, że podjechanie do nich maszyną nie jest łatwe. Wiele osób rezygnuje więc z takiego pomysłu na rzecz drzewołazów. Nie można ich nazwać butami. Lepiej powiedzieć, że drzewołazy są stalowymi konstrukcjami, jakie zakłada się na nogi, w celu przedostania się na górne partie drzewa. Zawsze trzeba zwrócić uwagę na solidne wykonanie takich elementów, aby mieć pewność, że zawsze będzie można czuć się pewnie. W końcu upadek z dużej wysokości może skończyć się tragicznie. Do wyboru są drzewołazy, jakie wykonane są ze stali lub aluminium. Każdy z tych materiałów ma zalety oraz wady, dlatego kwestią indywidualną pozostaje ich wybór.

drzewołazy

Zawsze drzewołazy

Może i same drzewołazy nie należą do tanich, dlatego taka jednorazowa inwestycja może kogoś przerażać. Z drugiej jednak strony nie można zapomnieć o tym, że jet to inwestycja nie tylko we własne zdrowie, ale najczęściej – w życie. Dlatego nikt też nie powinien odmawiać sobie zakupu takich drzewołazów – dla własnego bezpieczeństwa. Zresztą, to pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom takie drzewołazy, ponieważ zaliczyć je można do obowiązkowego sprzętu BHP, jeżeli chodzi o wykonywanie prac na wysokich drzewach.