Dlaczego warto zdecydować się na nowe mieszkania we Wrocławiu?

wnętrze mieszkania - wizualizacja

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupem mieszkania prosto od dewelopera. Dlaczego warto zdecydować się na nowe mieszkania we Wrocławiu? Jakie atuty mają mieszkania z rynku pierwotnego, których nie są w stanie zagwarantować nieruchomości z rynku pierwotnego? 

Niższe koszty utrzymania lokalu

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że bardzo dużą zaletą zdecydowania się na nowe mieszkania we Wrocławiu są znacznie niższe koszty związane z utrzymaniem. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że nowe osiedla buduje się z materiałów, które charakteryzują się wyższą jakością. Nie tylko lepiej trzymają ciepło, ale również zużywają mniej prądu. Ponadto mieszkania prosto od dewelopera nie będą wymagały remontu. 

Niższa cena zakupu

Należy wiedzieć, że nowe mieszkania we Wrocławiu cechuje relatywnie niższa cena zakupu. Nie wszyscy jednak wiedzą, że mieszkania z rynku pierwotnego są tańsze. Deweloper nie dolicza bowiem kosztu związanego z wykończeniem. Oczywiście można zdecydować się na opcję mieszkanie pod klucz, która jest w ofercie coraz większej liczby deweloperów. 

Pewność uregulowania sytuacji materialno-prawnej

Osoby decydujące się na zakup mieszkania od wiarygodnego dewelopera mogą mieć pewność w kwestii uregulowanej sytuacji formalno-prawnej. Warto mieć świadomość, że dzięki ustawie deweloperskiej osoby nabywające mieszkania od deweloperów są objęcie ochroną prawną. Według ustawy konieczne jest sporządzenie w formie aktu notarialnego umowy deweloperskiej. Ponadto wszystkie koszty, które są związane ze sporządzeniem umowy, a także odpisów i sądowe są dzielone zarówno między dewelopera, jak i nabywcę.