Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie wykończone pod klucz?

gotowe mieszkanie - wnętrze

Obecnie oprócz nowych nieruchomości, które dostępne są do kupienia w stanie deweloperskim, coraz częściej pojawiają się mieszkania wykończone pod klucz. Cieszą się one dużą popularnością, szczególnie wśród osób, które kupują nieruchomości z zamiarem inwestycji poprzez wynajmowanie mieszkania.

Mieszkanie wykończone pod klucz, co to oznacza?

To nic innego jak lokal, który jest gotowy do zamieszkania. Takie mieszkanie ma od razu pomalowane ściany, położone podłogi oraz listwy, a także wstawione drzwi wewnętrzne. Ponadto, w kuchni zainstalowana jest zabudowa, a łazienka wyposażona jest w sanitarne urządzenia. Niekiedy mieszkanie jest również umeblowane i udekorowane, jednakże rzadko się to zdarza. Najczęściej więc należy dokupić meble, naczynia oraz ewentualne ozdoby.

Gotowe mieszkania we Wrocławiu – zalety

Zakup gotowego mieszkania we Wrocławiu ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala to na zaoszczędzenie czasu, gdyż kolejne etapy remontu przeprowadzane są od razu. Nie trzeba wówczas szukać właściwej ekipy remontowej, ani dostarczać odpowiednich materiałów, gdyż wszystkim zajmują się firmy wynajęte przez dewelopera. Dlatego też, to na nim spoczywa odpowiedzialność za planowe wykonanie prac. Dużym plusem jest również fakt, iż osoba kupująca nie musi doglądać fachowców.

Czy to się opłaca?

Mogłoby się wydawać, że zakup wykończonego mieszkania, zupełnie się nie opłaca i tańszą alternatywą jest samodzielne zakupienie materiałów oraz zatrudnienie fachowców. Jest to złudne wrażenie i warto spojrzeć na tę kwestię całościowo. Bowiem deweloper daje gwarancję na wykonane usługi. Ponadto, nie jest konieczne szukanie ekipy i kontrolowanie prac, co wpływa na brak przeżywania ewentualnych stresów.