Dlaczego warto stosować ochronniki słuchu na budowie?

Dlaczego warto stosować ochronniki słuchu na budowie?

Praca w hałasie to codzienność wielu osób. Są zawody czy stanowiska pracy, gdzie obowiązkiem wręcz jest używanie ochronników słuchu. Nie do końca jednak to jest uregulowane bowiem na wielu stanowiskach pracy, gdzie ochronniki słuchu powinny być obowiązkowe, tak nie jest. Można pracować bez nich. Czy jednak warto to robić?

Łatwo o problemy ze słuchem

Już wielogodzinna jazda ciągnikiem czy choćby konieczność pracy w hałaśliwej części miasta powinna być wskazaniem do używania ochronników słuchu. W takich sytuacjach pracodawca nie może jednak nakazać, by zakładać ochronniki słuchu, warto jednak to robić z własnej inicjatywy. Po prostu dla siebie i w trosce o swoje zdrowie.

Może być tak, że inni pracownicy, pracujący w podobnych warunkach nie będą tego oceniać pozytywnie. Mogą to wręcz uznawać za przesadną troskę o swoje zdrowie, śmiać się z tego, że tak bardzo dbamy o słuch. Nie warto się tym przejmować. Ochronniki słuchu to troska o siebie. Warto ich używać.

Dlaczego warto stosować ochronniki słuchu na budowie?

Gdzie kupić ochronniki słuchu?

Stopery do uszu lub inne produkty, których zadaniem jest chronić słuch można kupić nawet w aptece. Profesjonalne ochronniki słuchu lepiej jednak kupować w sklepie oferującym artykuły ochronne BHP. W takim miejscu można wybrać jeden z wielu różnych ochronników, dopasować ochronniki słuchu do swoich potrzeb, kupić takie, które ochronią słuch, nie będą jednak przeszkadzać w pracy.

Nie spowodują uczucia dyskomfortu przy ich użytkowaniu. Cena takich ochronników nie jest odstraszająca, warto też pamiętać, że jest to jednorazowy wydatek, raz na co najmniej kilka miesięcy jak nie lat. Zadbane ochronniki słuchu wystarczą bowiem na bardzo długo.