Wszystko o gotowych projektach domów parterowych

Wszystko o gotowych projektach domów parterowych

W trakcie budowy domu inwestor musi podejmować mnóstwo decyzji, a jedną z kluczowych jest decyzja o projekcie. Wybierać można spośród gotowych projektów domów parterowych, a także tych indywidualnych. Gotowe projekty mają wiele zalet: najważniejszy z niech to koszty i czas realizacji.

Zalety gotowego projektu

Oferowane gotowe projekty domów parterowych są bardzo różne: pasywne, drewniane, z garażem, z poddaszem… Również różnią się między sobą stylistyką i wielkością i, co ważne, dostępne są „od ręki”. W katalogach można znaleźć także przykładowe aranżacje i rozmieszczenie pomieszczeń, a to bardzo ułatwia podjęcie decyzji, na jaki projekt się zdecydować. Jeśli projekt jest gotowy, nie oznacza to, że inwestor nie ma żadnego wpływu na końcowy efekt. W trakcie realizacji można wprowadzać pewne modyfikacje.

Popularne domy parterowe

Obecnie parterówki cieszą się rosnącą popularnością. Ich dużym plusem jest to, że wszystkie pomieszczenia znajdują się na tym samym poziomie. W takim domu nie ma schodów, a co z tym związane, oszczędza się sporo miejsca. Brak dodatkowego piętra to także oszczędność pieniędzy, ponieważ parterówki uchodzą za domy tanie w budowie. W gotowych projektach domów parterowych, trzeba wziąć pod uwagę, to że potrzeby rodziny mogą się zmieniać na przestrzeni lat. Warto jest o tym pomyśleć już na etapie projektu. Wiadomo, że młode małżeństwa wolą domy parterowe, ponieważ kiedy pojawiają się dzieci, można je mieć „na oku”, a brak chodów daje poczucie bezpieczeństwa. Również starsi są zwolennikami takich domów.

Zalety gotowych projektów domów parterowych można mnożyć, ale te najważniejsze to ich cena, są nawet dwa razy tańsze od projektów indywidualnych. Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale do takiego projektu łatwiej będzie znaleźć ekipę budowlaną, ponieważ zastosowane rozwiązania są już sprawdzone, nie ma udziwnień. Ważny jest też aspekt estetyczny, domy parterowy mają swój urok, są też bardzo ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne, a to kluczowy wyznacznik przy takiej inwestycji, jaką jest budowa domu.