Czym charakteryzuje się klej anaerobowy Loctite 222?

Loctite 222 jest w chwili obecnej jednym z najpopularniejszych klejów anaerobowych jednoskładnikowych, który wykorzystywany jest głównie do zabezpieczania gwintów. Jak powszechnie wiadomo zabezpieczenie połączeń gwintowych przed odkręceniem nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto postawić na sprawdzony i skuteczny klej anaerobowy.

Jakie zastosowanie?

Loctite 222 zaprojektowany został przede wszystkim po to, aby zapobiegać samoczynnemu odkręcaniu się gwintowych elementów złączonych podczas mniejszych lub większych wibracji. Klej anaerobowy tego typu doskonale nadaje się przede wszystkim do popularnych śrub nastawczo regulacyjnych. To właśnie w tych śrubach bardzo często wymagany jest prosty demontaż bez konieczności ukręcania. Oryginalne kleje Loctite mogą pochwalić się tolerancją na lekkie zanieczyszczenia olejami przemysłowymi. Mowa tutaj przede wszystkim o profesjonalnych olejach silnikowych i chłodziwach.

O czym należy pamiętać?

Podczas montażu, aby osiągnąć najlepsze rezultaty klejone powierzchnie warto dokładnie oczyścić. W tym zadaniu pomóc może na przykład profesjonalny zmywacz. Oczywiście po użyciu tego preparatu trzeba poczekać, aż wyschnie. Przy pasywnych materiałach takich jak np. aluminium, stal nierdzewna lub powierzchnie polerowane warto zastosować aktywator Loctite 7649 N, który w tym konkretnym zadaniu sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Do zabezpieczania gwintów doskonale nadaje się nie tylko klej Loctite 222, ale również Loctite 290, Loctite 270 i Loctite 268.