Zastosowanie silikonów dekarskich

Silikon dekarski jest rodzajem silikonu często wykorzystywanym we wszelakich pracach dekarskich. Zastosowanie takiego materiału jest szersze, ponieważ może sprawdzić się także w wielu innych pracach wykonywanych na zewnątrz. Materiał ten jest odporny na działanie niskiej oraz wysokiej temperatury.

Silikon dekarski zastosowanie

Silikon dekarski można zakupić w wielu kolorach, więc można go bez przeszkód zastosować do różnych łączonych ze sobą powierzchni. Silikon dekarski nie jest łatwy do pomalowania, ponieważ ma gładką powierzchnię, a także jest hydrofobowy. Należy jednak dobrać materiał od razu we właściwym kolorze. Silikon dekarski jest nacechowany wysoką odpornością na warunki pogodowe i dlatego może być wykorzystywany przy uszczelnieniach dachów oraz do łączenia jego elementów ze sobą. Silikon dekarski jest odporny na promieniowanie UV. Barwy nie tracą koloru i nie powodują także zmian w strukturach produktu. Materiał ten jest odporny także na wodę i jest bardzo szczelny.

Silikon dekarski jest dostępny na rynku w specjalnych opakowaniach, które pozwalają na zamontowanie go w pistolecie do silikonu. Dzięki takiej opcji można łatwo go aplikować, a ilość nakładanego silikonu można precyzyjnie dostosować. Silikony dekarskie schną stosunkowo szybko. Jeśli na dworze jest dobra pogoda, to wyschnięcie tego materiału trwa około godziny.

Silikon dekarski cena

Cena silikonów dekarskich nie jest wysoka i oscyluje przeważnie wokół kilkunastu złotych. Jednak warto powiedzieć, że cena ma tutaj znaczenie drugorzędne, ponieważ większość dekarzy stawia na solidne i sprawdzone marki. Wiele marek dowiodło swoich wartości i wybór tańszego silikonu można oznaczać gorsze wykonanie, a w najgorszym wypadku – nawet naprawę elementu, który uległ uszkodzenia wskutek zastosowaniu kiepskiego materiału.