Rękawice ochronne robocze – wytrzymałe do codziennej pracy

rękawice ochronne robocze

Każdego dnia narażamy nasze ręce na różne niebezpieczeństwa. Otarcia, zadrapania, oparzenia i zwykłe zabrudzenia to skutki uboczne aktywnej pracy. Uszkodzenia mechaniczne skóry, przechłodzenie i wysokie temperatury mogą spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie rękawice ochronne robocze do warunków użytkowania. Stanowią one część ochrony osobistej w warsztatach przemysłowych, warsztatach samochodowych, górnictwie węglowym, spawalnictwie, stolarstwie, salonach fryzjerskich i szpitalach.

Z jakich materiałów wykonane są najlepsze rękawice robocze?

Najbardziej powszechnym i popularnym materiałem jest bawełna. Rękawiczki bawełniane są przewiewne, nie powodują alergii i podrażnień skóry. Możesz w nich pracować przez cały dzień bez żadnego ryzyka dla zdrowia. Rękawice bawełniane są niezbędne w ogrodnictwie oraz przy malowaniu powierzchni pędzlem lub wałkiem. Chronią przed otarciami i nietoksycznymi zanieczyszczeniami.

rękawice ochronne robocze

Zalety bawełnianych rękawic ochronnych roboczych:

  • Wygodne do długotrwałej pracy;
  • Brak ryzyka otarć skóry, podrażnień i chorób skóry;
    Materiały naturalne;
    Wysoki poziom komfortu noszenia;
  • Szeroki zakres zastosowań.

Rękawice robocze wykonane są z nici bawełnianych. Mogą składać się z 3, 4, 5, 6 cienkich nitek. Dodatek syntetycznego włókna poliestrowego zwiększa trwałość i żywotność nici bielonych, barwionych i szorstkich. Proces produkcji polega na nanoszeniu PVC natryskiwanego na powierzchnię dłoni i palców. Powłoka elastyczna może być gładka lub wytłaczana.