Ochrona górnych dróg oddechowych – komfortowa praca

półmaski

Praca w trudnych warunkach jest nad wyraz uciążliwa. Szkodzi zdrowiu pracowników i sprawia, że produkcja jest mało wydajna. Mało kto che wykonywać swoje obowiązki w takim otoczeniu. Podczas ciężkiej pracy najczęściej narażone są drogi oddechowe. Tlen to przecież podstawa naszego życia. Jak sprawić by pracownicy mogli swobodnie oddychać podczas pracy w gorszych warunkach? Na pomoc przychodzą półmaski pracownicze. To niezbędne narzędzia, jakie powinien mieć każdy pracownik w swoim ubiorze. Półmaski to niezbędny ich ekwipunek zapewniający komfort pracy.

Różne warianty półmasek

Półmaski występują w wielu odmianach. Są stworzone z różnorodnych materiałów. Jedna półmaska potrafi być zrobiona z różnego rodzaju surowców. Strona wewnętrzna może być wykonana z poliestru, środkowa warstwa ze specjalnej tkaniny, a powierzchnia zewnętrzna z poliestru z dodatkiem środka wspomagającego filtrację. Inne półmaski wykonane są z termoplastycznej gumy dostosowującej się do każdego typu twarzy. Szeroki wybór półmasek znajdziesz na stronie BHP-Gabi.

Wykorzystanie półmasek

Półmaski stosowane są w ciężkich warunkach, w przemyśle lakierniczym lub jachtowym. Używane najczęściej półmaski to sprzęt z wymiennymi filtrami. Posiadają one aktywne węgle. Chronią przed złym zapachem, kurzem, czy drobinkami pyłu malarskiego. Jeszcze jednym plusem zastosowania takich półmasek jest to, że są wielorazowego użytku. Inne występują z zaworem lub bez do korzystania w pomieszczeniach narażonych na uciążliwy pył i kurz. Często podczas szlifowania różnego rodzaju materiałów, można zauważyć stosowanie półmasek pyłowych. W przemyśle chemicznym lub farmaceutycznym chronią przed niebezpiecznymi oparami z probówek podczas eksperymentów. Potrafią dzielić się także na klasy przepuszczalności.