Na co zwrócić uwagę wybierając panel prysznicowy?

Panele prysznicowe cieszą się rosnącą popularnością w modnych łazienkach. Nie tylko komponują się estetycznie z różnymi stylami wnętrzarskimi, ale również umożliwiają branie komfortowych, relaksujących kąpieli. Funkcje hydromasażu i dokładnej regulacji temperatury wody docenia wielu użytkowników. Na co należy zwrócić uwagę, aby wybrany panel prysznicowy spełnił wszystkie oczekiwania?

Wielkość i montaż

Panele prysznicowe zakupić można w różnych wymiarach. Osoby planujące zrezygnować z posiadanej baterii na rzecz takiego elementu, powinny dokładnie przemyśleć wielkość wybieranego urządzenia. Szerokość panelu powinna umożliwiać zakrycie śladów po wymontowaniu poprzedniego akcesorium. Należy również pamiętać, że wymiary powinny być kompatybilne z kabiną prysznicową lub wanną. W przypadku tej drugiej opcji konieczny jest wybór panelu o odpowiednio dostosowanej wielkości.

Gabaryty urządzenia i wysokość jego zamontowania muszą zapewniać użytkownikom pełną wygodę. Zaleca się umieścić panel tak, aby górne dysze znajdowały się poniżej linii barków korzystających z nich osób. Górna głowica natryskowa nie powinna być umieszczona niżej niż 15 cm nad głową najwyższej osoby.

Walory estetyczne

Poszukując panelu natryskowego należy również dobrać jego wygląd do pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Zainteresowane osoby mogą zdecydować się na akcesorium ze stali, drewna lub tworzywa sztucznego. Dopasowanie odpowiedniego designu i koloru umożliwi zachowanie w pomieszczeniu spójnej aranżacji.