Lampa podłogowa – czy się kierować przy jej wyborze?

lampa-podlogowa-avila

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej lampy podłogowej nie jest prosty. Odpowiednia dobrana może stanowić funkcjonalną i bardzo atrakcyjną dekoracje. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed jej zakupem.

Aranżacja i rozmiar pomieszczenia

Oświetlenie stanowi jeden z istotniejszych elementów każdej aranżacji. W przypadku lamp podłogowych ich kształt musi być dostosowany do stylu zastosowanego w danym wnętrzu. Modele nowoczesne sprawdzą się w modernistycznych, minimalistycznych wnętrzach, na przykład w aranżacji skandynawskiej. W takiej sytuacji można się zdecydować na bardziej opływowy kształt lampy, a jej kolor powinien kontrastować z barwami ścian lub mebli. Klasyczne wnętrza mogą być ozdabiane modelami o bogato zdobionych abażurach. Niezależnie od wyboru lampa podłogowa musi być dopasowana do metrażu pomieszczenia. Większe modele sprawdzą się w dużych salonach, mniejsze wę wnętrzach z małą ilością dostępnej przestrzeni.

Jak wybrać lampę podłogową?

Przy zakupie lampy podłogowej trzeba wziąć pod uwagę więcej kwestii niż sam styl aranżacyjny. Najważniejsze z nich to:

  • materiał wykonania – dużą popularnością cieszą lampy z tworzyw sztucznych, które są łatwe w czyszczeniu i dopasują się do wielu rodzajów aranżacji. W pomieszczeniach industrialnych sprawdzą się modele z metalu, cechujące się dużą solidnością.
  • ilość i rodzaj żarówek – warto stawiać na modele energooszczędne.
  • dodatkowe funkcje lampy – nowoczesne modele są wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, może to być możliwość ściemniania. Inne dają szansę regulowania ramienia, co pozwala uzyskać odpowiednią ilość światła.

Warto również postawić na dobry sklep, lampa podłogowa jest czymś co znajdziemy w sklepie Elampy https://www.elampy.pl/lampy-podlogowe, ciesząc się szerokim wyborem i dobrymi cenami.