Jak wybrać mieszkanie? Najważniejsze kryteria

plan nowego mieszkania

Zakup mieszkania to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Warto dobrze zastanowić się, jakie warunki powinno spełniać nasze wymarzone mieszkanie. Na co zwrócić uwagę, kupując wymarzone lokum dla rodziny?

Lokalizacja – najważniejszy element

Jednym z najważniejszych pytań, jakie należy postawić sobie przed zakupem nieruchomości, jest zagadnienie lokalizacji mieszkania. Czy wolimy centrum miasta, które na pewno jest głośne i pełne życia, czy może lepiej czujemy się w dzielnicy oddalonej od śródmiejskiego życia, ale za to zielonej i spokojnej.

Kraków Zabłocie to jedna z dzielnic, która w ostatnich latach bardzo zmieniła swój wygląd. Dziś jest tu dużo nowych bloków, zieleni oraz niezbędnych sklepów. Jest to idealne miejsce dla rodziny, która marzy o wychowywaniu dzieci w ciszy i zieleni.

Nowe czy stare?

Kupując mieszkanie należy zastanowić się, czy korzystniejszy jest rynek pierwotny czy wtórny. Nowe mieszkania na Zabłociu od Lokum-Deweloper.pl to propozycja, która ma dużo plusów. Jedną z najważniejszych zalet kupna mieszkania nowego jest możliwość samodzielnej aranżacji. Kupując mieszkanie na odpowiednim etapie budowy można porozumieć się z deweloperem, jak ustawić ściany działowe w mieszkaniu. 

Mieszkania na Zabłociu w Krakowie, które kupuje rodzina z dwójką dzieci mogą mieć większą ilość pokoi, co jest dużym udogodnieniem. Każde z dzieci może mieć własną sypialnię, a rodzice pokój dzienny. Mieszkanie, które kupuje singiel, na tym samym metrażu może być podzielone zupełnie inaczej. Więcej otwartych przestrzeni może być w tej sytuacji bardziej kuszącą propozycją. Jest to dostosowane do trybu życia oraz wymagań kupującego.

Kupując mieszkania na Zabłociu z rynku wtórnego inwestor zdany jest na to, co zastanie w mieszkaniu. Przenoszenie ścian działowych często jest niemożliwe lub bardzo kosztowne i pracochłonne.