Gdzie wykorzystywana jest pianka poliuretanowa?

Popularna pianka poliuretanowa w dzisiejszych czasach wykorzystywana jest przede wszystkim do montażu i uszczelniania stolarki okiennej/drzwiowej. Piana pur doskonale wypełnia nawet najdrobniejsze szczeliny, dzięki czemu można liczyć na bardzo solidne mocowanie futryn.

Jakie zastosowanie?

Pianka montażowa pur doskonale przyczepia się nie tylko do drewnianych, ale również do plastikowych i metalowych elementów. Izolacje z pianki poliuretanowych ułatwiają utrzymanie ciepła w sezonie zimowym. Dzięki piance można także zatrzymać gorące powietrze w sezonie letnim. Profesjonalna pianka poliuretanowa coraz częściej wykorzystywana jest do klejenia i izolowania paneli ściennych, blach falistych, parapetów i różnego typu dachówek. Bardzo wiele osób pianę pur wykorzystuje również do uszczelniania szczelin dylatacyjnych i różnego typu braków termoizolacyjnych. Pianka montażowa doskonale radzi sobie z wyciszeniem i ociepleniem spodniej strony wanien i brodzików akrylowych.

Ocieplanie budynków

Piana pur ogranicza powstawanie pętli konwekcyjnych, dzięki czemu doskonale nadaje się do ocieplania budynków. Dzięki odpowiedniemu ciśnieniu piankę można szybko aplikować. Niesamowita szczelność zapewnia solidną termoizolację na lata. Materiał ten rewelacyjne współpracuje nie tylko z konstrukcją dachu. Piana pur jest w dzisiejszych czasach najlepszą alternatywą dla wełny mineralnej. Jej olbrzymim atutem jest to, że po zastygnięciu nie kruszy się i nie pyli. Do kluczowych zalet należy również to, że pianka nie wymaga systematycznej konserwacji. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Oprócz ocieplania ścian i poddaszy nic nie stoi na przeszkodzie, aby piankę wykorzystać do uszczelniania fundamentów. Piankę coraz częściej wykorzystuje się także do ocieplania przechowalni owoców i warzyw.