Farby elewacyjne – dobre i trwałe

Dobra farba elewacyjna powinna przede wszystkim zapewniać intensywny kolor budynku, ale także musi chronić elewację przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Okazuje się, że warto pamiętać o kilku kwestiach podczas zakupu takich farb. O czym warto wiedzieć?

Dobre farby do elewacji

Farba do elewacji bywa także nazywana farbą fasadową. Są one obecnie powszechnie spotykane w sklepach budowlanych, ale także na wielu internetowych stronach. Jednak podczas wyboru takich farb, dobrze jest pamiętać o tym, aby nie kierować się tylko i wyłącznie niską ceną produktów. Do malowania budynku zatrudnia się przeważnie specjalne firmy budowlane, które niestety świadczą dość drogie usługi. Malowanie budynku w ten sposób, w dodatku tanią farbą jest zatem nierozsądnym rozwiązaniem, gdyż za kilka lat proces ten trzeba będzie powtórzyć, co narazi właścicieli budynku no kolejne koszty. Obecnie w sklepach można zakupić wiele farb elewacyjnych. Są to przede wszystkim farby winylowe, akrylowe, ale także silikonowe. Co warto wiedzieć o farbie silikonowej?

Wytrzymała farba silikonowa

Zdecydowanie najczęściej wybieraną farbą jest farba silikonowa. Ta hydrofobowa farba sprawia, że budynek nie pochłania wilgoci. Nie działa to jednak w dwie strony. Produkt ten gwarantuje także swobodne odparowywanie wody ze ścian. W sklepach można zakupić farby w pojemnikach o pojemności 10 litrów. Oczywiście spotkać można także mniejsze opakowania, jednak ich zakup nie jest raczej opłacalny, dlatego lepiej zdecydować się na większe pojemniki.

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zakupu dobrych farb elewacyjnych, to warto poprosić sprzedawcę o pomoc. Zdarzają się również takie sytuacje, kiedy to firmy, które malują budynki, same wybierają dobrej jakości farbę. Czasami lepiej zdać się na specjalistów.