Skoncentrowany preparat gruntujący na bazie żywic – Primer G

Wiele osób zastanawia się co to jest Mapei Primer G. Otóż, jest to doskonały, skoncentrowany preparat, który opiera się na bazie żywic syntetycznych. Produkt ma wiele zastosowań, więc chętnie korzystają z niego budowlańcy.

Preparat gruntujący

Preparat po wyschnięciu tworzy przede wszystkim elastyczną oraz zwartą warstwę. Warto wspomnieć o tym, że produkt poprawia przyczepność tapet, a także ułatwia pozbycie się ich w przyszłości. Trzeba przyznać, że jest to ogromna zaleta. Preparat poleca się także do gruntowania ścian gipsowych, gazobetonu, płyt wiórowych, tynków przed malowaniem. Produkt ma wiele zalet, wyróżnić można przede wszystkim takie, jak na przykład:

  • reguluje chłonność podłoży cementowych i gipsowych,
  • jest dostępny w niskiej cenie,
  • zapobiega powstawaniu wszelkich reakcji chemicznych.

Fantastyczne działanie

Produkty bezrozpuszczalnikowe na bazie dyspersji zawierają organiczne środki wiążące na bazie żywic syntetycznych i naturalnych, wypełniaczy mineralnych, takich jak kreda. Taki właśnie jest Mapei Primer G (sprawdź), który cieszy się ogromną popularnością. Produkt wykazujący najwyższy wpływ na środowisko w klasie rozważanych produktów na bazie dyspersji został wykorzystany jako produkt budowlany. Preparat poprawia również przyczepność związków wygładzających, farby, kleju do tapet, kleju do płytek i zaprawy do tynków – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Stosowany przed nakładaniem tynków natryskowych zapobiega zbyt szybkiemu wchłanianiu wody przez podłoże, wydłuża czas wykańczania i zapobiega pęknięciom skurczowym. Zapewnia równomierną absorpcję w powierzchniach cementowych lub gipsowych. Produkt zastosować można również na ścianach gipsowych jako utrwalacz do klejów do tapet oraz na tynkach gipsowych przed wygładzaniem produktami cementowymi lub na powierzchniach anhydrytowych przed zastosowaniem produktów na bazie cementu.