Metaliczny efekt – wykorzystaj werniks

Metaliczny kolor jest kolorem polerowanego metalu. Wrażenie wizualne zwykle związane z metalami to błysk oraz połysk. Nic dziwnego, że w dzisiejszych czasach tak wiele osób pragnie mieć taki kolor na swoich ścianach.

Werniks metaliczny

Metaliczny połysk w mieszkaniu sprawi, że wnętrze nabierze charakteru. Nie da się tego odtworzyć prostym jednolitym kolorem, ponieważ efekt lśnienia wynika z jasności materiału zmieniającej się wraz z kątem powierzchni do źródła światła. Nowsze style sztuki, na przykład art nouveau, również używały metalicznego, błyszczącego złota. Zastosowanie kolorów metalicznych nie ogranicza się do tych kolorów, które przybliżają wygląd rzeczywistych metali. Farby metalowe mogą mieć różne odcienie, wyróżnić można na przykład:

  • srebrne,
  • złote,
  • granatowe.

Piękne wnętrze

Werniks metaliczny ze sklepu Budujmy.eu może być stosowany do dekoracyjnego malowania elementów drewnianych, na przykład do szaf lub stołów. W ten sposób można odświeżyć swoje stare meble i nadać im niepowtarzalnego wyglądu. Takie meble rewelacyjnie będą wyglądać na tle białej ściany, tworząc świetny kontrast. Z pewnością warto urządzić tak nowoczesne oraz oryginalne mieszkanie. Farba metaliczna bardzo często zawiera błyszczące elementy, które odbijają światło pod różnymi kątami, powodując, że powierzchnia błyszczy lub migocze. Od czasów prehistorycznych blask został wykonany z wielu różnych materiałów, w tym z kamieni takich jak malachit i mika, a także owadów. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie trzeba tak eksperymentować i można po prostu udać się do sklepu budowlanego po metaliczną farbę, która pomoże nam uzyskać błyszczący efekt, na przykład na naszych ścianach. Cóż, trzeba przyznać, że taka farba jest stosunkowo tania, więc każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Produkt jest łatwo dostępny – co z pewnością jest dużą zaletą.