Koncepcyjne rozwiązania w budownictwie mieszkaniowym

Bardzo interesującym rozwiązaniem, które jest coraz częściej rozważane z pewnością może być zakup niewielkiego mieszkania. Patrząc na ogólne doświadczenia, to Polacy najczęściej szukają mieszkań od 50 do 70 m.kw. Wynika to przede wszystkim z ograniczeń finansowych oraz potrzeby dysponowania wystarczającą przestrzenią. Jednocześnie celem samym w sobie jest też uzyskanie dużej liczby funkcjonalnych pokoi. Rozwiązanie Smart City jest jednym z koncepcyjnych sposobów na poradzenie sobie z uwarunkowaniami kupowania mieszkań od dewelopera.

Na czym to konkretnie polega?

Rozwiązanie jest bardzo proste. Deweloperzy oddają przykładowo kawalerki na sprzedaż we Wrocławiu. Klasyczna koncepcja kawalerki nie każdemu jednak odpowiada, dlatego też stworzono koncepcyjne lokale mieszkalne, które wpisują się w koncepcje niewielkich, funkcjonalnych mieszkań. Polega to mniej więcej na tym, że decydujemy się na niewielkie mieszkanie z aneksem kuchennym, pomieszczeniem dziennym, osobną sypialnią oraz łazienką. Każdy z takich obiektów ma do dyspozycji przestronny taras. Jest to więc w pełni funkcjonalne rozwiązanie dla studentów, osób młodych oraz przebywających w dużych miastach okresowo. Koncepcja, jaką wyrażają takowe smart apartamenty jest też oparta na świetnej lokalizacji takich mieszkań. Nie są to blokowiska deweloperskie zlokalizowane na odludziu, a funkcjonalna przestrzeń mieszkalna najbliżej centrum miasta.

 

Ile kosztuje takie rozwiązanie?

 

Koszty takowych nieruchomości są niskie. Szacuje się, że cena mieszkania o powierzchni do 25 metrów kwadratowych nie powinna przekraczać 200-250 tysięcy złotych.