Jakie płytki ceramiczne na taras?

Taras to szczególne miejsce w każdym domu. Z pozoru znajduje się w obrębie mieszkania i tak też jest wykorzystywane na co dzień, lecz przecież w całości mieści się na powietrzu, gdzie działają na niego siły natury. Wymaga to zastosowania bardzo dobrze dobranych płytek ceramicznych, które zapewnią nie tylko bezpieczeństwo, lecz przede wszystkim odpowiedni wygląd tarasu.

Jak zapewnić bezpieczeństwo

Z uwagi na to, że taras jest przez cały rok wystawiony na działanie sił natury, znajdujące się na nim płytki muszą być wykonane z bardzo mocnego i odpornego na uszkodzenia materiału. Idealnie w tym wypadku sprawdza się gres, który jest materiałem niezwykle odpornym nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, lecz również na te płynące ze zmian temperatury, dużej wilgoci, czy też silnego nasłonecznienia. Warto jednak pamiętać o tym, aby wybierać taki model płytki, który będzie dodatkowo wyposażony w specjalną antypoślizgową powierzchnię, tak aby dana płytka nie stwarzała ryzyka poślizgnięcia się.

A co z rozmiarem?

Sam materiał wykonania, a także dodatkowe zabezpieczające technologie to jednak nie wszystko, na co powinno się zwracać uwagę, podczas wybierania płytek ceramicznych na taras. Równie istotną sprawą jest to, jaki rozmiar powinny mieć dane płytki. Czy jest to w ogóle cecha ważna i warta uwagi?

Na początek należy zdać sobie sprawę z tego, że rozmiar płytek na tarasie jest niezwykle ważny. To czy zastosuje się płytki 60×120, czy też może znacznie większe 120×120, będzie miało niebagatelny wpływ, jeśli chodzi o estetykę wykonania danego tarasu. Przyjmuje się, że płytki na tarasie powinny być możliwie największe, ponieważ dzięki temu stają się one znacznie odporniejsze na uszkodzenia atmosferyczne. Warto jednak również, aby miały one nieregularne kształty, tak więc zdecydowanie lepszym wyborem w takim wypadku byłaby płytka 60×120, która dzięki różnej długości bokom, będzie się znacznie lepiej prezentowała – którą kupisz na Home 100.