Farba betonowa – jakie powinna mieć właściwości?

Remontując dom bardzo często trudno jest uniknąć tak podstawowej czynności jak malowanie. W zależności od tego, jaką powierzchnię chcemy pomalować, powinniśmy odpowiednio dobrać rodzaj farby. Dzięki temu będzie ona nie tylko ładnie się prezentować, ale też będzie się cechować wytrzymałością, a także trwałością. Jaka wobec tego powinna być dobra farba betonowa?

farba betonowa

https://budujmy.eu/product-pol-1676-Primacol-Farba-betonowa-Mount-Everest-8-kg.html

3 najważniejsze cechy farby dedykowanej do malowania betonu

  1. Przede wszystkim powinna to być farba, która będzie odporna na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jest to kluczowe, gdyż powierzchniami, które najczęściej chcemy pokryć farbą są betonowe ogrodzenia, krawężniki, murki czy też podjazdy, a więc elementy małej architektury ogrodowej.
  2. Taka farba powinna działać ochronnie na powierzchnię, którą będziemy chcieli nią pokryć. Kluczowe jest, aby blokowała ona dostęp wilgoci do warstwy betonu, gdyż to własnie ona rozpycha jego strukturę, tak samo jak chociażby sól, którą często sypiemy okolice podjazdu w zimie.
  3. Farba betonowa powinna być znacznie bardziej wytrzymała od tradycyjnej farby elewacyjnej, gdyż powierzchnie betonowe znacznie bardziej są narażone na uszkodzenia i odbarwienia. Dzięki zastosowaniu farby znacznie łatwiej jest utrzymać taką powierzchnię w czystości, a także sprawić, aby przez lata pozostała nienaruszona, a tym samym mogła zachować odpowiednią estetykę, na której na pewno bardzo nam zależy.