Elewacja domu – jak wybrać?

Budując dom w końcu każdy z inwestorów dochodzi do momentu, w którym musi zdecydować, jak będzie wyglądała elewacja domu. Jest to element wykończenia, który ma bardzo duże, jeżeli nie największe, znaczenie dla estetyki domu. Jak wybrać elewację, by była elegancka, ale również trwała?

Elewacja domu chroni ściany zewnętrzne przed warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Ma również duże znaczenie dla estetyki domu. Jak wybrać elewacje zewnętrzną?

Kamień dekoracyjny

Bardzo ciekawym wizualnie rozwiązaniem jest kamień dekoracyjny stegu timber – dostępny na www.home100.pl. Jego wygląd, który do złudzenia przypomina drewno, bardzo elegancko prezentuje się na ścianie budynku. Deska betonowa jest bardzo odporna na działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu elewacja przez długie lata będzie wyglądała elegancki i świeżo.

Kolejną zaletą stegu timber jest wygląd drewna. Sęki oraz naturalna chropowatość sprawia, że płytki wyglądają naturalnie.

Tynk dekoracyjny

Zastosowanie tynku dekoracyjnego nadal cieszy się dużą popularnością. Można zastosować tynk mineralny, akrylowy, silikonowy, silikatowy, czy silikonowo – sylikatowy. Bardzo często w takiej sytuacji dom jest malowany na dwa kolory. Dół jest ciemniejszy, natomiast góra domu jest w jaśniejszym kolorze.

Drewno

Jest to kolejny elegancki sposób wykończenia elewacji domu. Deski z drewna świerkowego, sosnowego, modrzewiowego lub gatunków egzotycznych układa się pionowo lub poziomo. Zabezpiecza się impregnatem dekoracyjnym, lakierobejcą, lakierem lub farbą. Wadą tego rozwiązani jest konieczność odnawiania deski co 4 – 5 lat.

Zabezpieczając elewacje domu warto pamiętać nie tylko o jej funkcji ochronnej, ale również zadbać, by dom wyglądał elegancko.